رئیس عقیدتی سیاسی هواناجا با تأکید بر اینکه پلیس با اقدامات خود در حوزه های مختلف، زمینه آسایش و تسهیل در تردد زوار را فراهم کرد، گفت: در ایام اربعین حسینی(ع) همه دستگاهها از جمله نیروی انتظامی پای کار بودند و خدمات ارزشمندی را به زائران ارائه کردند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام‌ و المسلمین مهرداد علی‌حسینی اظهار کرد: نیروهای خدوم انتظامی با رها کردن کارهای ستادی خود به میدان خدمت رسانی به زوار آمدند تا وظیفه شرعی و اخلاقی خود را به جا آورند.

وی ادامه داد: پلیس با اقدامات خود در حوزه های مختلف، زمینه آسایش و تسهیل در تردد زوار را فراهم کرد و البته کار جهادی آن ها در موج بازگشت زائران شدت نیز گرفته است و همچنان با جدیت در حال خدمات‌رسانی هستند.

علی‌حسینی گفت: رضایتمندی مردم از اقدامات پلیس بیانگر انجام درست وظایف محوله است که تمامی کارکنان ناجا خود را موظف به انجام آن می‌دانند.

وی همچنین اربعین حسینی(ع) را نماد اتحاد، شکوه و اقتدار جهان اسلام خواند و افزود: هر فردی که اهمیت این سفر را بداند خود را به این دریای بیکران متصل می کند.

وی ادامه داد: در روایتی امام صادق(ع) می فرماید هرکس به قصد زیارت امام حسین(ع) از منزل خارج شود هر قدمی که بر می دارد هرآنچه که در اطرافش قرار دارد، برایش سلام و صلوات می فرستد.

علی‌حسینی یادآور شد: به فرموده امام صادق (ع) آفتابی که بر سر زائر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می تابد نیز باعث می شود گناهان وی بسوزند و از بین بروند.

رییس عقیدتی سیاسی هواناجا در ادامه و با بیان اینکه مراسم باشکوه اربعین پیام های زیادی برای دشمنان اسلام دارد، گفت: آن ها وقتی این مراسم و حضور پرشور مسلمانان را می بینند که از اقصی نقاط جهان عازم کربلا می شوند به قدرت جهان اسلام پی می‌برند.

وی تصریح کرد: در اربعین به خوبی جمله “حب الحسین یجمعنا ” معنا می‌شود، نقطه اتصال دل‌های عاشقی که همه یک نام را فریاد می‌زنند و آن هم اسم مبارک حسین (ع) است.

علی‌حسینی در پایان گفت: مراسم اربعین نشان داد که مسلمانان وقتی بخواهند با یکدیگر متحد باشند هیچ چیز جلودار آن ها نیست و برای سرور و سالار شهیدان هرچه که دارند در طبق اخلاص می‌گذارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *